FAQ - najczęsciej zadawane pytania

Jaki jest zakres temperatur, w których instalacje mogą być zgrzewane
Zakres wszystkich prac (włączając w to zgrzewanie) powinien być przeprowadzany w temperaturze otoczenia od -25°C do 45°C, przy założeniu, że zgrzewanie wykonywane jest za pomocą zgrzewarek E7, E8 lub EF1. W przypadku wątpliwości jaki model zgrzewarki jest w Państwa posiadaniu prosimy o bezpośredni kontakt z naszymi specjalistami.

Jakie kryteria powinno spełniać podłoże na którym są układane rurociągi UPP ?
Wszystkie szczegóły dotyczące montażu mogą Państwo znaleźć w katalogu „Wytyczne montażowe”, który znajduje się w katalogu Produkty/1. Instalacje paliwowe UPP.

Czy do zgrzewania elementów systemu UPP można używać innych zgrzewarek niż te które są w ofercie producenta tego systemu ?
Zdecydowanie nie jest to wskazane. Tylko zgrzewarki oferowane przez producenta systemu UPP dają gwarancję poprawnego wykonania zgrzewów. W przypadku innych zgrzewarek absolutnie nie można mieć pewności w oparciu o jakie zasady działają, w związku z czym nie ma pewności co do jakości wykonanego połączenia.

Jak powinno prawidłowo wyglądać miejsce gdzie rurociągi się krzyżują ?
Podobnie jak przy pytaniu o podłoże - Wszystkie szczegóły dotyczące montażu mogą Państwo znaleźć w katalogu „Wytyczne montażowe”, który znajduje się w katalogu Produkty/1. Instalacje paliwowe UPP.

Czy w systemie UPP jest rura do AdBlue ?
Standardowa rura paliwowa o symbolu „LS” może być wykorzystana do substancji AdBlue, co jest oczywiście potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. W przypadku tego medium wymagane jest jednak zastosowanie złączek ze stali nierdzewnej. O szczegóły prosimy o bezpośredni kontakt z naszym biurem.
Na tej witrynie używane są pliki cookie potrzebne do działania statystyk i/lub świadczenia usług. Korzystanie z witryny oznacza, że pliki cookie są zapisywane na dysku Twojego komputera. Można to zmienić w ustawieniach przeglądarki.